Training Positieve Gezondheid & implementatie in de organisatie

Meerdere startmomenten

Introductie en 4 werksessies van 2,5 uur

€ 749,-

HBO werk- en denkniveau

STAP-budget

In zorg, welzijn en onderwijs wordt steeds vaker gewerkt vanuit Positieve Gezondheid. En ook werkgevers merken steeds meer dat het waarde heeft om ‘het andere gesprek’ te voeren met medewerkers. Het werkconcept van Positieve Gezondheid houdt in dat je anders kijkt naar ‘of het goed gaat met iemand’. Er zijn drie elementen in de werkwijze:

  1. Je gaat met mensen verkennen wat belangrijk voor ze is.
  2. Je kijkt of er (verander)wensen zijn.
  3. Je coacht ze om te komen tot concrete, haalbare stappen richting hun doel.

Elke training begint met de Introductie Positieve Gezondheid. Bij individuele inschrijvingen krijg je die aangeboden in de vorm van een e-learning en twee bijeenkomsten van 1,5 uur. Deze worden meestal online gegeven om reistijd te voorkomen. In de introductie zorgen we

  • dat iedereen weet wat het werken vanuit Positieve Gezondheid inhoudt,
  • dat je ervaart wat het voor jou zelf betekent als er zo gewerkt wordt,
  • dat je weet welke doelen je wilt bereiken met het volgen van de training.

Deze leerroute volg je wanneer je de Introductie Positieve Gezondheid hebt afgerond en dit gezondheidsconcept wilt inbedden in een organisatie. Werk je als beleidsmedewerker? Ben je manager? Of werk je als projectleider? Dan is dit de leerroute die goed aansluit bij jouw werk.

    Wat leer je in deze training? 

    In deze training leer je de essentie van het werken met Positieve Gezondheid.Je leert deze te vertalen naar implementatieprocessen in een organisatie.Je geeft medewerkers en klanten de ruimte om beter te benoemen wat belangrijk voor hen is. Dit vergroot het gevoel van eigen regie en helpt hen om stappen te kiezen die hun Positieve Gezondheid vergroten.

    Na het volgen van deze training: 

    • Kan je de essentie van het werken met Positieve Gezondheid helder beschrijven en aangeven hoe je dit in je werk vormgeeft.
    • Heb je meerdere malen gereflecteerd op je eigen Positieve Gezondheid en kan je beschrijven wat jouw opbrengst daarvan is.
    • Kan je beschrijven hoe de essentie van het werken met Positieve Gezondheid zichtbaar en voelbaar wordt in de organisatie.
    • Ben je je bewust van het belang van goed luisteren en kijken naar de ander en ben je bereid om een open en onbevooroordeelde houding bij jezelf te blijven oefenen.
    • Pas je Positieve Gezondheid toe in jouw gedrag door je te verdiepen in het perspectief van de ander, ruimte te geven, de tijd te nemen en niet te sturen op bepaalde oplossingen.
    • Weet je welke randvoorwaarden er in de organisatie nodig zijn voor goede implementatie van Positieve Gezondheid en ken je de ontwikkelingen die hierop van invloed kunnen zijn.
    • Kan je stappen benoemen voor de implementatie van Positieve Gezondheid binnen een organisatie en kan je deze vertalen naar een programma dat aansluit op de visie, activiteiten en ontwikkelingen van de eigen organisatie.
    • Weet je hoe implementatie gemonitord en geëvalueerd kan worden.
    • Heb je gereflecteerd op je eigen vermogen om (mensen uit) de organisatie regie te laten nemen over hun ontwikkelproces bij het werken met Positieve Gezondheid en heb je geoefend in het voeren van gesprekken waarin dit versterkt wordt.
    • Weet je hoe je sleutelfiguren kunt betrekken in alle lagen van de organisatie, aandacht kunt creëren en medewerkers kunt inspireren.
    • Ken je de verschillende samenwerkingspartners in de organisatie/ regio en kun je met hen samenwerken vanuit het gedachtengoed van Positieve Gezondheid.
    • Weet je waar je informatie en inspiratie kunt vinden over het toepassen van Positieve Gezondheid.

    Tijdsinvestering

    5 uren voor de introductie en 9 uren voor de daaropvolgende training

    Certificering

    Na het afronden van de introductie en een training van één van de leerroutes krijg je het officiële iPH certificaat ‘Werken met Positieve Gezondheid’.

    Accreditatie

    De training bestaande uit de introductie en een leerroute naar keuze is als één geheel vanuit iPH geaccrediteerd door:

    • Kwaliteitsregister V&VN (9 punten)
    • Verpleegkundig Specialisten Register (13 punten)
    • Keurmerk Fysiotherapie (15 punten)
    • Koninklijke Nederlandse Organisatie van Verloskundigen (13,5 punt)
    • LV POH-GGZ (13 punten)
    • NVvPO (12 punten)
    • ABAN cluster 1, 2 en 3 (13 punten)
    • KNGF (13 punten)
    • KABIZ/Doktersassistenten (13 punten)
    • Registerplein (13 punten)
    • BLCN/KABIZ (14 punten)
    • SKJ (14 punten)

    Cursusgeld

    Het cursusgeld bedraagt € 749,- (geen btw van toepassing). Dit is inclusief koffie, thee, lunch en werkmaterialen tijdens de cursusdagen. Er zijn geen aanvullende kosten.

    Alle trainingen en opleidingen van Visiom komen in aanmerking voor het STAP budget. Een aantal keren per jaar start een aanvraagtermijn voor het STAP budget. Over het algemeen is het budget binnen zeer korte tijd op, dus je moet op de eerste dag van de termijn op tijd klaarzitten om je aanvraag te doen.

    Meer informatie over inschrijven met gebruik van het STAP-budget.

    Alle scholingen kunnen ook binnen jouw organisatie als incompany training worden georganiseerd, waarbij we gezamenlijk kijken welke data en welke trainer het beste passen.

    Meer informatie over Maatwerk & Incompany